Jak wybrać najlepszą karmę dla psa
Jak wybrać najlepszą karmę dla psa
Karmy

Jak wybrać najlepszą karmę dla psa?

Czworonożny pupil jest częścią rodziny, dlatego chcesz dbać o niego jak najlepiej, by cieszył się dobrym zdrowiem oraz kondycją. Bezpośredni wpływ na to ma zbilansowana dieta, a zatem odpowiednio dobrana karma. Co należy wziąć pod uwagę przy jej zakupie i jak nie dać się nabrać na sztuczki producentów?

Karma sucha, półwilgotna czy mokra?

Jako właściciel psa musisz zdecydować, jaki rodzaj karmy będziesz podawać swojemu pupilowi. Różnią się one zarówno konsystencją, jak i zawartością wody:

  • karma mokra – dzięki swojej formie doskonale pobudza receptory smaku. Mokra karma jest najmniej przetworzona, ale także najmniej kaloryczna, wobec czego pies musi zjeść jej więcej, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych,
  • karma sucha – stanowi pełnoporcjową kompozycję żywieniową, jest kaloryczna i dostarcza psu niezbędnej energii. Niewątpliwą zaletą jest wygoda podawania i łatwość w utrzymaniu pełnej kontroli nad psią dietą. Dodatkowo Pokusa karma pomaga utrzymywać jamę ustna czworonoga w dobrym stanie,
  • karma półwilgotna – dedykowana głównie psom, które mają problem z rozdrabnianiem pokarmu. Ten typ karmy jest bardziej miękki od jej suchego odpowiednika i wyróżnia ją ciekawy aromat.

Karmę należy dopasować do wieku i rasy psa. Produkty dedykowane szczeniętom zdecydowanie różnią się składem od tych, które poleca się czworonogom w średnim wieku czy psim seniorom. Nie bez znaczenia jest też rasa psa – od tego zależy wielkość chrupek, które podasz swojemu czworonogowi.

Skład karmy – na co uważać?

Producenci stosują czasem sztuczki mające na celu wprowadzić kupującego w błąd. Uważaj więc na opakowania, na których widnieje napis „karma o smaku…” – może się okazać, że podanego w opisie mięsa jest mniej niż 4%. Świadomego wyboru karmy dla czworonoga należy dokonać, dokładnie analizując skład.

Lista produktów użytych w karmie powinna zaczynać się od tych, których znajduje się najwięcej – na przykład Pokusa karma z cielęciną zawiera aż 40% tego mięsa i zajmuje ono pierwszą pozycję w składzie. Można uznać to za przyzwoity wynik, który pozytywnie wpłynie na jakość psiego pożywienia.

Co jeszcze powinno budzić wątpliwości? Twoją uwagę powinno przykuć hasło „mięso w sosie”. Głównym składnikiem takiej mieszanki jest woda – w ten sposób producenci unikają podawania rzetelnych informacji na temat tego, jaki procent wody faktycznie znajduje się w składzie.

Different dog foods in bowls. Top view.

Wyeliminuj alergie

Problemy trawienne u psów mogą objawiać się swędzącą wysypką, luźnymi wypróżnieniami czy zaczerwienieniem skóry. Jeśli chcesz uniknąć kosztownego leczenia, wybierz dobrej jakości karmę pozbawioną składników, które najczęściej uczulają czworonogi. Pokusa karma jest rozsądnym wyborem – to hipoalergiczna karma pozbawiona zbóż zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego u psów w każdym wieku.

Optymalne rezultaty w wyborze właściwej diety odbywają się drogą eliminacji. W ofercie marki Pokusa znajdziesz karmy bazujące na monoproteinowej formule bez dodatku kurczaka. Wybieraj świadomie – pełnowartościowe pożywienie z pewnością przełoży się na witalność i prawidłową budowę ciała Twojego pupila.

Powiązane artykuły
KarmyPsy

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Każdy właściciel psa wie, jak trudne jest dobranie odpowiedniej karmy. Ważne jest, żeby…
Czytaj więcej
Karmy

Twój pies zasługuje na najlepszą karmę! Odkryj suchą karmę dla psa w sklepie zoologicznym online BazarPupila.pl

Wszyscy wiemy, że nasz czworonożny przyjaciel to nie tylko pies, ale pełnoprawny członek…
Czytaj więcej
Karmy

5 błędów w żywieniu psa, których należy się wystrzegać

Do Twojej rodziny niedawno dołączył pies i jeszcze nie do końca odnajdujesz się w dziedzinie…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *