Jak wybrać dobrą karmę dla psa?
KarmyPsy

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Każdy właściciel psa wie, jak trudne jest dobranie odpowiedniej karmy. Ważne jest, żeby stosować wyłącznie produkty premium, wykonane z najwyższych jakości składników. Jednak w jaki sposób dobrać karmę do swojego zwierzęcia?

  1. Jak dobrać odpowiednią karmę dla psa?
  2. Co jest lepsze dla psa – sucha karma czy mokra?

Jaka karma dla psa będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak dobrać odpowiednią karmę dla psa?

Odpowiednia karma premium dla psa to gwarancja jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Należy jednak odpowiednio ją dobrać. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę stopień rozwoju zwierzęcia. Potrzeby psów dorosłych są przecież zupełnie inne niż szczeniąt czy seniorów. Trzeba je wziąć pod uwagę zarówno wybierając konkretny rodzaj karmy, jak i jej dawkowanie. Ponadto nie można zapomnieć o tym, że produkt powinien być dopasowany do rasy. Duże zwierzęta potrzebują innego odżywiania niż małe. Co więcej, niektóre gatunki mają specyficzne potrzeby żywieniowe, jakie muszą być wzięte pod uwagę. Nie można nie zwrócić uwagi także na to, że psy, które wykonują szczególnie ciężką pracę – na przykład są zwierzętami sportowymi, użytkowymi bądź pracującymi powinny mieć dostosowaną karmę. Oczywiście należy wziąć pod uwagę także skład karmy. Jedynie naprawdę wysokiej jakości składniki zapewnią psu wszystkie składniki, jakich potrzebuje. Składniki będą też szczególnie istotne dla psów z nietolerancjami pokarmowymi. Warto wybierać produkty naturalne, bez sztucznych barwników, konserwantów czy aromatów. Należy pamiętać, że nie każda karma będzie dobra akurat dla twojego psa – należy wziąć pod uwagę jego potrzeby i stawiać na rozwiązania najwyższej jakości.

Co jest lepsze dla psa – sucha karma czy mokra?

Zarówno karma sucha, jak i mokra karma dla psa ma pewne wady i zalety. Przykładowo, karmy suche świetnie nadają się do oczyszczenia zębów. Mogą być także podawane w mniejszych dawkach, ponieważ zazwyczaj są o wiele bardziej kaloryczne. Jednak posiadają mniej wody niż karmy mokre, dlatego podczas karmienia trzeba dbać o picie dla swojego psa. Z kolei karmy mokre muszą być podawane w znacznie większych porcjach niż karmy suche, ponieważ w ich składzie jest nawet do 75% wody. Ich konsystencja pozwala na komfortowe i wygodne jedzenie nawet dla zwierzaków, które mają problemy z uzębieniem. Co więcej, mają one mocniejszy i bardziej intensywny smak. Tak naprawdę nie da się zatem stwierdzić, jaka jest najlepsza karma dla psa. Warto dobrać ją do potrzeb pupila tak, aby spełniała wszystkie jego potrzeby.

 

Powiązane artykuły
Karmy

Twój pies zasługuje na najlepszą karmę! Odkryj suchą karmę dla psa w sklepie zoologicznym online BazarPupila.pl

Wszyscy wiemy, że nasz czworonożny przyjaciel to nie tylko pies, ale pełnoprawny członek…
Czytaj więcej
Karmy

5 błędów w żywieniu psa, których należy się wystrzegać

Do Twojej rodziny niedawno dołączył pies i jeszcze nie do końca odnajdujesz się w dziedzinie…
Czytaj więcej
Karmy

Dynia jesienią także dla psów i kotów!

Jesień to czas, kiedy nasze stoły bogacą się w dynie. Ten pomarańczowy skarb jest nie tylko…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *