zabawki dla kanarka
Inne zwierzęta

Top 4 zabawki dla kanarka

Jeśli posiadasz w domu swojego kanarka, to z pewnością chętnie poznasz 4 top zabawki dla ptaków. Ptaki lubią mieć w swoich klatkach jakieś urozmaicenia. Pamiętaj, że każdemu zwierzęciu potrzeba trochę czasu na oswojenie się z nową zabawką. Według nas najlepsze zabawki dla kanarków to te, które polubi twój pupil. Warto więc podsunąć mu różne zabawki, tak aby sam mógł się przekonać które staną się tymi ulubionymi.

Huśtawka dla kanarka

Bardzo wiele kanarków uwielbia swoje huśtawki i chętnie z nich korzystają. Najlepsze są huśtawki z naturalną drewnianą żerdzią. Bujawka może posiadać różne ciekawe zdobienia, które jeszcze bardziej zachęcą ptaka do zabawy. Mogą to być koraliki, dzwoneczki, smakołyki.

Huśtawka to świetna zabawka dla Twojego kanarka. Uwielbiają skakać i bawić się w nich, a to utrzymuje je w bezpiecznym stanie. Huśtawki są dostępne w wielu różnych stylach, w tym klasyczne drewniane, które większość ludzi zna.

Huśtawka jest bardzo ważna dla kanarków, ponieważ pomaga im budować mięśnie i ich ciała. Pomaga im również utrzymać równowagę i zapobiega znudzeniu lub stresowi.

Lusterko

Wiele ptaków spędza przed lusterkiem dużo czasu. Trzeba jednak obserwować swojego ptaszka, bo zwłaszcza samce mogą swoje odbicie potraktować jako rywala i zacząć atakować lusterko ze swoim własnym odbiciem.

Dzwoneczki

Dzwoneczki to popularna zabawka dla kanarków. Składają się ze sznura koralików z przymocowanym na końcu dzwoneczkiem. Dzwoneczki są bardzo łatwe do wykonania w domu i istnieje wiele rodzajów i kształtów tej zabawki.

Dzwoneczki mogą być wykonane ze wszystkiego, od papieru po koraliki. Dobrym materiałem będzie elastyczny sznurek lub bawełniana nić, ale każdy rodzaj sznurka będzie działać. Można kupić w sklepie z artykułami rzemieślniczymi lub zrobić własny, splatając ze sobą cienkie paski tkaniny. Powinieneś również mieć kilka koralików, które są wystarczająco duże, aby kanarek mógł je złapać jednym kęsem. Najlepsze są plastikowe lub drewniane koraliki – szklane mogą pęknąć, jeśli Twój ptak ugryzie je wystarczająco mocno (a uwierz mi, że tak będzie) Dzwoneczki powinny być na tyle duże, aby Twój ptak mógł je usłyszeć, gdy bawi się dzwoneczkami, ale na tyle małe, że nie utkną w jego dziobie!

Znane są przypadki, gdzie ptaki tak przyzwyczaiły się do dzwoneczków, że bez ich obecności nie chciały śpiewać. Sprawdź, czy w twoim przypadku też tak będzie.

Kratka wspinaczkowa dla kanarka

Kratka wspinaczkowa jest zabawką dobrą chyba dla wszystkich ptaków. Zwiększa one aktywność naszych pierzastych pupili.

Jest to świetna zabawka dla kanarków, które mają dużo miejsca do zabawy w swoich klatkach. Kratka pozwala Twojemu ptakowi wspinać się i schodzić z niej, a także na nią wlatywać.

Z takimi zabawkami twój kanarek z pewnością będzie przejawiał więcej ruchu i będzie bardziej skłonny do zabaw w swojej klatce. Na pewno będzie też zdrowszy i zarazem szczęśliwszy. Wszystkie zabawki powinny być wykonane z naturalnych i nieszkodliwych materiałów.

Jak dbać o kanarka?

Być może jesteś początkowym opiekunem kanarka, dlatego warto znać podstawowe zasady w pielęgnacji kanarka.

Zdrowie kanarka

Wybierając swojego kanarka, wybierz takiego, który jest czujny i aktywny. Będzie to wskazywać na dobre zdrowie. Należy unikać zakupu chorych lub słabych ptaków. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki choroby u swojego ptaka, takie jak biegunka lub kaszel, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

Postępowanie z kanarkiem

Jeśli chcesz mieć pewność, że twój ptak pozostanie zdrowy, powinieneś obchodzić się z nim regularnie od czasu, gdy jest młody. To zapewni, że twój ptak nie rozwinie żadnych problemów związanych ze stresem w późniejszym okresie życia, ponieważ był rzadko obsługiwany w młodości. Jeśli często zajmujesz się kanarkiem jako niemowlęciem, przyzwyczaja się on do bycia trzymanym przez ludzi i jest mniej prawdopodobne, że będzie zestresowany, gdy będzie trzymany w późniejszym okresie życia lub gdy w twoim domu pojawią się goście, którzy również będą chcieli go trzymać! Pomaga to również budować zaufanie pomiędzy Tobą a Twoim zwierzakiem, dzięki czemu nie będzie on próbował uciec, gdy się przestraszy.

Opieka nad kanarkiem

Kanarki jedzą nasiona i nektar, więc musisz codziennie napełniać ich karmniki świeżym pokarmem i wodą. Kanarki potrzebują również żwiru, który pomaga im trawić pokarm – można go zapewnić poprzez umieszczenie małych kamieni na dnie ich naczynia na pokarm.

Dieta kanarka powinna składać się z około 35% nasion, 35% granulek i 30% świeżych owoców i warzyw dziennie. Potrzebują również niewielkiej ilości żwirku do trawienia.

Kanarki mają wysoką przemianę materii, więc powinny być karmione dwa razy dziennie, w przeciwieństwie do jednego razu, co często robi się z innymi rodzajami ptaków.

Klatkę należy czyścić raz w tygodniu. Dno klatki należy wyłożyć gazetą, lub ręcznikiem papierowym, aby wchłonąć wszelkie zabrudzenia, które mogą wystąpić wewnątrz klatki. Woda i miski z jedzeniem powinny być czyszczone codziennie lub wymieniane w razie potrzeby, aby nie spleśniały lub zabrudziły się, gdy ptak je z nich je.

Kanarki uwielbiają kąpiele! Cieszy je spryskiwanie ciepłą wodą z butelki z rozpylaczem lub nawet moczenie skrzydeł w ciepłej wodzie podczas kąpieli w zlewie, lub wannie wypełnionej ciepłą wodą.

Powiązane artykuły
Inne zwierzęta

Gołębnicze Elegancje: Wybór Obrączek dla Gołębi jako Symbolu Uznania w Świecie Hodowli.

Wiele osób zajmuje się hodowlą gołębi. Coraz częściej organizowane są wystawy dla różnych…
Czytaj więcej
Inne zwierzęta

Zaskroniec zwyczajny, jak wygląda? Jak się rozmnażają węże?

Zaskroniec zwyczajny to jeden z najczęściej spotykanych gatunków węża w naszym kraju &#8211…
Czytaj więcej
Inne zwierzęta

Królik miniaturka - jak wygląda hodowla królika miniaturki?

Królik miniaturka to z pewnością jedno z najbardziej urokliwych zwierzątek jakie możemy…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *