zabawki dla chomika
Inne zwierzęta

Zabawki dla chomika – TOP 6

Chomiki to urocze małe zwierzaki, które chętnie stają się naszymi domowymi pupilami. Uwielbiają się bawić, dlatego warto wiedzieć, jakie zabawki będą dla niego idealne. Chomiki są ciekawskie i skore do zabawy, dlatego potrzebują wielu zabawek, które zapewnią im zajęcie. Zabawki dla chomików zapewniają również stymulację umysłową i pomagają Twojemu chomikowi ćwiczyć swoje ciało. Warto zapewnić swojemu chomikowi rozrywkę kupując mu fajną zabawkę, przy której spędzi miło czas, podczas gdy my będziemy zajmować się swoimi obowiązkami. Niech nasz pupil będzie zdrowy i zadowolony z życia. Poznaj zatem Top 6 zabawek dla chomika.

Kołowrotek

Chyba każdy z nas widział chomika kręcącego się w kole. Jest to uroczy widok, a chomiki wręcz to uwielbiają. Chomiki lubią biegać w kółko i kręcić się w kółko, więc koło chomika to świetny wybór dla Twojego zwierzaka. Zabawka nie wymaga baterii ani dodatkowych elementów.

Kołowrotki są dostępne w wielu różnych rozmiarach, więc możesz wybrać taki, który będzie w sam raz dla Twojego chomika. Małe kołowrotki są świetne dla chomików karłowatych, natomiast większe mogą być używane przez chomiki syryjskie lub większe. Kołowrotki są wykonane z mocnego plastiku, który nie złamie się tak łatwo podczas użytkowania, dlatego możesz być spokojny o swojego pupila. Nie pękną również przy zwykłym upadku na podłogę. Możesz również dostosować kołowrotek dla chomika, dodając akcesoria, takie jak dzwonki, smakołyki lub zabawki, aby uczynić go bardziej interesującym dla Twojego zwierzaka!

Kołowrotek to must have na wyposażeniu chomika. Niektóre chomiki zawzięcie trenują, dlatego musimy mieć je pod obserwacją, ponieważ mogą z wysiłku być bardzo wycieńczone. Jeżeli nasz chomik to zapalony sportowiec, lepiej dozować mu zabawę w kołowrotku i wstawiać ją od czasu do czasu.  

Huśtawka – ciekawe zabawki dla chomika

Huśtawki dla chomików są zazwyczaj wykonane z drewna lub plastiku i zawieszone na górze klatki za pomocą lin, lub łańcuchów. Chomiki bardzo chętnie wdrapują się na huśtawkę i się na niej bujają. Może być ona samodzielna, ale także może mieć dodatkowe akcesoria – obręcze, dzwoneczki, przywieszone gryzaki. Huśtawki pozwalają chomikowi wspiąć się wysoko, a następnie zeskoczyć na swoje ulubione miejsce w klatce! 

Piłki, kule dla chomików

Istnieje kilka różnych stylów kul dla chomików — niektóre wykonane z plastiku, a inne z metalu. Jedne są gładkie, jeszcze inne z wypustkami. Kulki te pozwalają Twojemu pupilowi na eksplorację otoczenia, jednocześnie będąc bezpiecznie zamkniętym w samej kulce. Są one również świetne do zapewnienia stymulacji umysłowej, ponieważ wymagają pewnych umiejętności rozwiązywania problemów, aby z niej wyjść. Chomiku bardzo lubią zabawki umysłowe. 

Piłki dla chomika to fajny sposób na zabawę i ćwiczenia dla Twojego chomika. Kula wykonana jest z przezroczystego plastiku, dzięki czemu można obserwować, jak chomik biega w jej wnętrzu. Kule dla chomików są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, ale wszystkie mają ten sam podstawowy projekt: zamknięta plastikowa kula z małymi drzwiczkami, które się otwierają, więc można umieścić chomika w środku.

Kule dla chomików są świetne do ćwiczeń dla Twojego chomika, ponieważ zapewniają mu dużo miejsca do biegania, wspinania się i poznawania otoczenia. Dają mu również możliwość ćwiczenia i spalenia trochę energii po tym, jak był zamknięty w klatce przez cały dzień.

Tunel dla chomika – zabawki dla chomika pobudzające umysł

Tunel to świetna zabawka dla Twojego chomika. Pozwoli mu ćwiczyć i bawić się, co może pomóc utrzymać go w zdrowiu i szczęściu. Pozwala Tobie również na interakcję ze swoim chomikiem, co może sprawić, że poczują się bardziej bezpiecznie.

Istnieje wiele różnych rodzajów tuneli. Wykonane są one z drewna, tworzywa sztucznego, a nawet materiału. Niektóre tunele zostały zaprojektowane specjalnie dla chomików karłowatych, podczas gdy inne są odpowiednie dla wszystkich rodzajów chomików.

To również zapewni im miejsce do wycofania się w bezpieczne, ustronne miejsce, gdy będą potrzebowały chwili prywatności i odosobnienia. Tunel dla chomika możesz również wykonać sam z kawałka papieru.

Ścianka wspinaczkowa

Chomiki uwielbiają wspinać się na różne rzeczy! Ścianka wspinaczkowa to świetna zabawa dla Twojego pupila. Jest wykonana najczęściej z miękkiego plastiku, więc nie zrani ich, jeśli spadną. Ma również kilka otworów, więc mogą przez nią również się przeciskać i biegać. Zabawka posiada specjalną rampę po której Twój chomik będzie się wspinał na górę. Może mieć również drabinki i inne dodatkowe stymulujące chomika elementy. Możesz dostać również ściany wspinaczkowe, które mają tunele dołączone do nich, które pozwolą Twojemu zwierzakowi na dostęp z jednej strony klatki bezpośrednio do innej części bez konieczności wspinania się w dół najpierw, co oznacza, że mogą iść, gdziekolwiek chcą, bez konieczności zatrzymywania się, czy zawracania. 

Gryzaki

Chomiki uwielbiają żuć różne rzeczy, dlatego ważne jest, aby zapewnić im wiele zabawek do żucia. Gryzaki mogą być wykonane z drewna lub papieru, ale powinny być wystarczająco wytrzymałe, aby nie rozpadły się podczas żucia.

Możemy stosować oba rodzaje gryzaków — zarówno gryzaki-zabawki, jak i gryzaki spożywcze. Gryzaki zabawki najlepsze są z naturalnego drewna bez żadnych sztucznych dodatków. Gryzaki spożywcze dostarczą naszemu zwierzaczkowi potrzebnych witamin i składników mineralnych. Chomiki muszą dużo gryźć, taka jest natura gryzoni, jak chociażby wskazuje nazwa.

Labirynt – ciekawe zabawki dla chomika

Labirynt to sieć korytarzy, rur, zakamarków, zakrętów, które Twój chomik pokocha pokonywać. Niektóre labirynty mają otwory, przez które chomik może się przecisnąć. Jeśli dasz swojemu chomikowi wiele tuneli, będzie on chętniej z nich korzystał niż z jednego dużego tunelu. Możesz nawet zrobić własny labirynt, wykorzystując do tego papier techniczny, czy rolki po papierze toaletowym.  

Chomiki uwielbiają odkrywać i gubić się w labiryncie. Zabawka ma wiele poziomów tuneli, które sprawiają, że jest to zabawne miejsce, w którym Twój chomik może biegać. Możesz wykorzystać labirynt jako świetne miejsce do zabawy dla Twojego chomika. Wykonany jest z miękkiego plastiku, więc jest bezpieczny dla Twojego chomika. Może być również drewniany. Warto również poukrywać smakołyki w śroku co będzie dodatkową atrakcją dla chomika.  

Liczba zabawek dla chomików jest wręcz ogromna, gdyż zwierzęta te muszą mieć ciągłą stymulację oraz miejsce do zabawy. Wtedy są zdrowe i szczęśliwe. Jeśli masz smykałkę do robienia przedmiotów DIY, warto wykonać własnoręcznie zabawki, co da ci również satysfakcję, a także będą one niepowtarzalne i tańsze. 

Powiązane artykuły
Inne zwierzęta

Gołębnicze Elegancje: Wybór Obrączek dla Gołębi jako Symbolu Uznania w Świecie Hodowli.

Wiele osób zajmuje się hodowlą gołębi. Coraz częściej organizowane są wystawy dla różnych…
Czytaj więcej
Inne zwierzęta

Top 4 zabawki dla kanarka

Jeśli posiadasz w domu swojego kanarka, to z pewnością chętnie poznasz 4 top zabawki dla…
Czytaj więcej
Inne zwierzęta

Zaskroniec zwyczajny, jak wygląda? Jak się rozmnażają węże?

Zaskroniec zwyczajny to jeden z najczęściej spotykanych gatunków węża w naszym kraju &#8211…
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *